GRAJ I INSPIRUJ SIĘ!

2 Mar 2022

Okazuje się, że gry komputerowe to doskonała inspiracja do działań w realnym świecie! Na ich bazie powstają seriale, książki i eventy. Bo czemuż by nie zorganizować imprezy w klimacie FIFY, Ponga, Wintergame albo rajdów samochodowych?

Świat gier ma również wiele do zaoferowania wielbicielom strzelanek. Counter Strike: Global Offensive to solidna baza inspiracji do tworzenia nazw drużyn paintballowych!

Motywy z gier mogą jednak zostać wykorzystane w znacznie szerszym zakresie. Wiele z nich ma swoją fabułę i przenosi nas do specyficznych światów. A to stwarza doskonałą bazę do pisania książek, tworzenia skeczy kabaretowych i szerokiego wachlarza innych działań kulturalnych.

Pamiętajmy też o rozwoju turystyki! W końcu który miłośnik sportu nie chciałby się pojawić na stadionie Wembley, Camp Nou albo Santiago Bernabéu? Gry komputerowe sprawiają, że te miejsca są na wyciągnięcie ręki, a przeżywane dzięki nim emocje dodatkowo motywują do zorganizowania wycieczki:).

Warto też pamiętać o inspiracjach nowymi technologiami. Świat wirtualny pozwala przecież tworzyć nowe wynalazki z wyprzedzeniem, poznawać skutki ich wykorzystywania i szukać możliwości ich zastosowania w realnym życiu! 

A co Was najbardziej inspiruje w grach?

en_GBEnglish