BEZPIECZNE GRANIE? JESTEŚMY NA TAK!

2 mar 2022

Zwiększanie cyberbezpieczeństwa to obecnie jeden z najważniejszych celów władz polski (i nie tylko). Dlatego właśnie gry internetowe mogą być całkowicie bezpieczną rozrywką, pod warunkiem, że zastosujesz się do kilku ważnych zasad. 

Przede wszystkim: czytaj regulaminy! Zadbanie o bezpieczeństwo i jasność zasad powinno być w interesie każdego uczciwego producenta gier.

Co jeszcze możesz zrobić?

  • Korzystaj ze sprawdzonych stron internetowych. Dzięki temu unikniesz zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem.
  • Twórz hasła składające się z dużych i małych liter, cyfr oraz znaków. To bardzo prosty i skuteczny sposób zapobiegania włamaniom na konto oraz do komputera.
  • Nigdy (!) nie podawaj swoich danych osobowych – wyłudzacze doskonale znają się na swoim fachu i wiedzą, jakie techniki ich zdobywania najczęściej skutkują.
  • Loguj się wyłącznie przez sprawdzone strony. Unikaj wchodzenia w linki wysyłane w wiadomościach.

Warto pamiętać, że wiele firm zajmujących się gamingiem inwestuje miliony dolarów w zabezpieczenia przed włamaniami, atakami i wyłudzeniami. 

Z oczywistych względów każde takie działanie jest konsultowane ze specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestycje są trafione i skutecznie zapobiegają zagrożeniom.

Bądźcie bezpieczni i nie rezygnujcie z Waszych ulubionych rozrywek:)!

pl_PLPolish