GRAJ I PLANUJ

2 mar 2022

Gry komputerowe pomagają rozwijać umiejętności planowania i zarządzania. W końcu każde posunięcie niesie za sobą określone konsekwencje, i to często nie tylko dla jednej osoby, ale dla całej drużyny. W końcu zwycięstwa i porażki to często efekt pracy grupowej:)! 

Dlatego właśnie wymagają spoglądania w przyszłość, analizowania przyczyn porażek i przewidywania możliwych reakcji przeciwnika.

Oprócz tego gracze są często zmuszeni do rozsądnego wykorzystywania siły zawodników, posiadanych surowców i dostępnych sprzętów. Dzięki temu mogą kształtować w sobie umiejętności, które przydadzą się im w realnym życiu.

Jeśli chcemy odnieść sukces w życiu, to musimy umieć wyznaczać sobie cele. I tutaj również świat wirtualny nie odbiega od rzeczywistości. W końcu chcemy przecież pierwsi ukończyć rajd, zjechać jak najszybciej ze stoku albo zdobyć jak najwięcej punktów. To wymaga podejmowania określonych działań i silnej determinacji.

Warto też pamiętać, że gry często pozwalają na stwarzanie okazji do podejmowania decyzji i rozwiązywania skomplikowanych problemów. Trzeba uwzględnić wiele czynników, przeszkód i możliwości. W końcu zjazd na nartach to nie tylko prędkość, ale również zadania do wykonania, warunki jazdy i wiele innych czynników.

Dlatego właśnie polecamy gry komputerowe wszystkim przyszłym i teraźniejszym liderom, ale również i osobom, które po prostu chcą się zrelaksować i dobrze pobawić:)!

pl_PLPolish