GRY REDUKUJĄ STRES

2 mar 2022

Wiecie, że gry komputerowe pomagają rozładować stres? To dlatego, że dzięki nim rywalizacja traci wiele z negatywnych aspektów, jakie wiążą się z nią w rzeczywistości. Komputer się nie denerwuje, nie zazdrości wygranej i nie naraża nas na nieprzyjemności ze strony rywala. A mimo tego gry sprzyjają odczuwaniu pozytywnych emocji związanych z podejmowaniem wyzwań!

Warto również pamiętać, że tego rodzaju rozrywka sprzyja sytuacjom, które skłaniają do podejmowania decyzji i szukania rozwiązań. To może korzystnie wpłynąć na sposób podchodzenia do sytuacji problemowych w życiu. 

A kto nie cieszy się nawet z drobnej wygranej? To właśnie takie doświadczenia wpływają na naszą wiarę w siebie, która ma niezwykle istotne znaczenie dla poziomu stresu w realnym życiu.

Co jeszcze można powiedzieć o grach komputerowych? Na pewno to, że pozwalają uczyć się wzajemnego porozumiewania. Dzięki temu –  wbrew powszechnej opinii –  pomagają rozładowywać negatywne emocje i ograniczać skłonność do stosowania przemocy.

Niektórzy uważają nawet, że gry komputerowe są lepsze od psychologa. Dlaczego? Ponieważ pomagają obniżyć poziom kortyzolu aż o 17%! Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzają się gry strategiczne, zręcznościowe i sportowe.

Dlaczego więc nie spróbować swoich sił?

pl_PLPolish